Dobrý den,

dostala se ke mně zpráva o Vašem projektu vydání knihy pro nepálské děti, který je podle mého názoru naprosto skvělý a perfektně připravený! Nahlédla jsem též na Vaše stránky, kde jste umístili i náhled připravované knihy a myslím, že to bude opravdu nádherná kniha, ze které budou mít radost nejen nepálské děti, ale určitě i jejich rodičové a učitelé :)

Když jsem se s vaším projektem seznamovala, ihned jsem si vzpomněla na můj zážitek z návštěvy čínského městečka Shangri-la, které je v těsné blízkosti Tibetu a většina jeho obyvatel jsou právě Tibeťané (z velké většiny nevzdělaných). Dostalo se nám milé příležitosti navštívit mnichy v místním chrámu - ti nás velice přátelsky pohostili a díky překladatelce, kterou jsme měli s sebou jsme se dozvěděli, že znalost angličtiny je pro většinu z nich velkou neznámou...možná právě také proto, že nemají možnost se tomuto jazyku nikde a z ničeho učit. Nakonec jsme s mnichy strávili několik příjemných hodin, kdy jsem se já dostala do role "učitelky" a nad obrázkovou knihou jsem jejich lámu učila základní anglická slovíčka. Pro ně je výuka angličtiny těžká také především proto, že nerozumí stavbě slov psaných latinkou, proto se všechna slova učí jako obrázky.

Myslím, že v Nepálu bude situace hodně podobná a proto Vašemu projektu moc fandím a alespoň malou troškou jsem přispěla na Váš bank. účet.

Přikládám několik fotografií z naší "výuky" v Shangri-la a držím palce, aby kniha spatřila světlo světa co nejdříve!

                          S přáním krásného dne

                                                                        Eva Papánková

 

Namaste,to je obdivuhodná aktivita, tolik nezištného úsilí, času... klobouk dolů! Rozešlu dále a přeji dostatek entuziazmu i peněz do finiše, hodně štěstí a knize zdar.

                                      Adéla Kándlová

  

To je absolutní nádhera!!! Byla jsem úplně dojatá, tomuhle říkám něco v životě dokázat. Přeposílám všem, koho by to mohlo zajímat, a určitě pošlu i nějakou finanční částku. Moc vás obdivuju.

                                                                      Jana Spurná

 

Teeeda, máte můj hluboký obdiv!!! Rozeslala jsem, kam se dalo, a smekám před vaší prací.
Původně jsem chtěla psát mail o včerejší schůzce a zatím se tady už hodinu rozplývám nad vaším nápadem. Webovky jsou velmi vydařené, přeji hodně úspěchů vašemu snažení!!!

                                                             Anna Milerová
 

Kde berete energii na zaměstnání a ještě na na veškerou práci okolo knihy pro děti z Nepálu. Je to ohromná myšlenka, ale já sama si vůbec nedovedu představit, jak obrovské úsilí musíte vynakládat,aby se kniha k dětem z Nepálu dostala.
Přeji vám třem,aby se vše podařilo.

                                                                             mamka